Elazığ’da skandal karar: Stadyuma Atatürk’ün adı verilmedi!

Elazığ’da yapımı tamamlanıp bugün kapılarını açacak stattan ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adı çıkarıldı ve yeniden verilmedi.

1974’ten bu yana şehrin takımı Elazığspor’un maçlarına ev sahipliği yapan stat, yıllarca “Elazığ Atatürk Stadyumu” olarak hizmet verdi. 2019’da yıkılan ve aynı yerde yeniden inşa edilen 18 bin 423 seyirci kapasiteli stat, Elazığspor’un bugün saat 15.00’te TFF 3. Lig’de Karaköprü Belediyespor’u konuk edeceği maçla kapılarını açacak.

TABELADA FARKLI TFF’DE FARKLI

Ancak stada asılan dev tabelada uzun süredir Atatürk’ün adına yer verilmiyor. Tabelada sadece “Elazığ Stadyumu” yazıyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun kayıtlarında ise stadın ismi “Elazığ Atatürk” olarak geçiyor.

AKP’Lİ YETKİLİLER “YANLIŞLIK” DEDİ

Tarihi stattan Atatürk’ün adının kim tarafından ve hangi kararla çıkarıldığı konusunda resmi kurumlar hiçbir açıklama yapmadı. Tepkiler üzerine görüş bildirmek zorunda kalan bazı AKP’li yetkililer Atatürk’ün adının çıkarılıp Elazığ Stadyumu tabelasının asılmasını “yanlışlık” olarak değerlendirmişti. Buna rağmen geçen sürede stadın tabelasına Atatürk’ün ismi eklenmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir