Katarlı Şeyh Jassim, Manchester United için son teklifini verdi

İngiltere Premier Lig devi Manchester United’ın satışı için yaşanan son gelişme ülke basınında gündeme oturdu. Mali açıdan sıkıntılı bir dönemden geçen ve sportif açıdan da işlerin düzeltilemediği Manchester United’ın el değiştirmesi uzun bir süredir gündemdeydi.

Amerikalı Glazer ailesi tarafından satışa çıkartılan Kırmızı Şeytanlar’ın en ciddi alıcısı konumundaki Katarlı Şeyh Jassim bin Hamad Al Thani liderliğindeki grup, son teklifini 5 milyar sterline kadar çıkarttı.

TÜM BORÇ YÜKÜNÜ SIFIRLAMA SÖZÜ VERDİ

Katar’ın eski başbakanının oğlu Şeyh Jassim Bin Hamad Al Thani dev kulübü satın almak için reddetmesi çok zor bir teklifle geldi. Şeyh Jassim kulübün mevcut tüm borç yükünü sıfırlama sözü verirken hisselerin tamamını da alacağını bildirdi.

Manchester United’ın Amerikalı sahipleri geçen yılın sonlarında resmi bir satış süreci başlattılar ve aralarında kimya üreticisi INEOS’un kurucusu İngiliz milyarder Jim Ratcliffe ve Finli işadamı Thomas Zilliacus’un da bulunduğu çok sayıda teklif aldılar.

CHELSEA’NİN REKORUNU KIRACAK

The Guardian’da yer alan habere göre; Glazer ailesinin belirlediği satış bedeli 6 milyar Sterlin’e en çok yaklaşan isim
Şeyh Jassim oldu. Manchester United’ın olası satışının şimdiye kadarki en büyük spor anlaşması olması bekleniyor. Daha önce Premier Lig’de ABD’li milyarder Todd Boehly önderliğindeki konsorsiyumun 4.25 milyar Sterlin karşılığında satın aldığı Chelsea, futbol dünyasının en pahalı el değiştiren kulübü olarak kayıtlara geçmişti.

Deloitte tarafından yapılan analize göre United, dünyanın dördüncü en zengin futbol kulübü. Sporun tamamında en değerli varlıklardan biri olarak görülüyorlar.

PRENS SELMAN DA İSTEMİŞTİ

Manchester United’a daha önce Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman da talip olmuş ancak görüşmelerden netice çıkmamıştı. Prens Selman bu gelişme üzerine Premier Lig takımı Newcastle United’ı satın almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir