Sokak röportajında birbirlerine girdiler… AKP’li vatandaştan depremzedeye: “Devleti karalamak için yalan söylüyorsun”

Sokak röportajında depremzede bir vatandaş ile AKP’li vatandaş arasında tartışma çıktı. Kendine Muhabir isimli Youtube kanalının İstanbul Üsküdar’da yaptığı sokak röportajında bir vatandaş tartışma yaratacak sözler söyledi. Bir depremzede bu sözlere karşı çıktı.

Bir vatandaş röportajda muhalefeti eleştirerek şunları söyledi:

“22 yıldır, o gün de aynı şeyleri söyleyen insanlar. ‘Battık, bittik. Karanlığa gömüldük. Demokrasimiz gitti, özgürlüğümüz gitti’ diye 22 yıldır aynı yalanlarda ülkeyi germek için ellerinden geleni yapıyorlar. Biraz sabredelim. Demokrasi işliyor, sandık gelecek.”

Bu sözlere karşı çıkan bir depremzede vatandaş, “Sabrede sabrede ağzımızda diş kalmadı.” ifadelerini kullandı. AKP’li vatandaş ise “Nerede dişlerin? Sen de… Ne yapacaksın sabretmeyip de?” diye yanıtladı. Bunun üzerine depremzede vatandaş, durumunu anlatarak “Depremden geldim. Malatya’dan geldim.” dedi. AKP’li vatandaş “Ne yapmam lazım?” diye yanıtlarken, depremzede “4 gün orada ben aç susuzdum.” diye konuştu. Bunun üzerine AKP’li vatandaş, “Yalan söylüyorsun, yalan. Devleti karalamak için her türlü yalan…” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir