Barınmak İçin Ölümle Karşı Karşıya Geliyorlar!

BİRER BİRER İPTAL EDİLİYOR

İptal edilen ilk ihale Karaman’da oldu. Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü “müdürlüğe bağlı binalarda bulunan asansörlerin revizyon, bakım ve onarım işini” 17 Temmuz’da iptal etti. İptal gerekçesi “İhaleye teklif veren istekli çıkmaması nedeniyle” olarak belirtildi.

İptal edilen ihalelerde en dikkat çekeni ise Kars’ta oldu. 2 Kasım’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, aralarında KYK yurtlarının da bulunduğu asansörlerin 2024 yılındaki periyodik bakımı için açtığı ihaleyi “İhaleye teklif veren istekli çıkmaması nedeniyle” iptal etti. Bu iptal kararından sadece 13 gün sonra 15 Kasım’da Kars’taki Nuri Paşa Yurdu’nda asansör kazası yaşadı. Asansör dördüncü kattan ikinci kata düşerken içinde bulunan iki öğrenci panik yaşadı.

TEKLİF YOK GEREKÇESİ

Birgün’ün haberine göre, Samsun’da aralarında KYK yurtlarının da bulunduğu binalar dahil 143 asansörün bakımı için ihale açıldı. İhalede son teklif verme tarihi olarak 7 Aralık belirlendi. Ancak 7 Aralık’ta ihale iptal edildi. İptal gerekçesi olarak ise “İhaleye verilen geçerli teklif bulunmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Bayburt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ise müdürlüğe bağlı hizmet binalarındaki 28 asansörün periyodik bakım ve onarımı için ihale açtı. 28 Kasım’da açılan ihale “Bütün tekliflerin aşırı düşük olarak değerlendirilmesi nedeniyle” iptal edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir